20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Apzeltītais Latvijas čempionāts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Airēšanas slaloma kluba Vidzemes sporta asociācija - Valmiera atlēti Ritvars Celmiņš, Toms Karlivāns, Krišs Meļņikonis, Emīls Putniņš un Kaspars Pakers devuši pamatu lepoties, Valmierā izcīnot Latvijas čempionu titulus gan individuālajā konkurencē, gan komandu braucienos.

Apzeltītais Latvijas čempionāts

Šīgada nozīmīgākās valsts sacensības airēšanas slalomā neaprobežojās ar ierasto Baltijas mērogu, jo Kazu krāču trasē devās ne vien Valmierā biežie Lietuvas un Igaunijas viesi, bet arī sportisti no Krievijas un Slovākijas.

K1 laivu klasē vīriešiem, kā pērn, triumfēja Ritvars Celmiņš, turklāt šajā kategorijā VSA-Valmiera vadošais atlēts bija vienīgais no mājiniekiem, kas kāpa uz goda pjedestāla. Mielēs par individuālā starta 4. vietu iedzīvojās Toms Karlivāns, jo divas soda sekundes viņam atņēma vicečempiona godu (Vilis Rasimavičs no Lietuvas) un pat bronzu (Samuels Stanovskis no Slovākijas). Piektais Kaspars Pakers, sešnieku noslēdza Krišs Meļņikonis, bet ar starptautisko sacensību pusfināla slieksni apsveicams juniors Ralfs Jurjānis. Pārējie pieaugušo sacīkstēs piedalījušies VSA-Valmiera jaunieši Ralfs Baldiņš, Pēteris Dambekalns un Mikus Toms Svīķis uzrādīja attiecīgi 27., 38. un 57. rezultātu 68 kajakistu konkurencē.

Sensacionāls bija C1 laivu klases vīriešiem fināls. 95,50 sekundes, 95,57 sekundes un 95,95 sekundes — šādus trasē pavadītos laikus pussekundes ietvaros uzrādīja trīs atlēti. Tāpat kā Tomam Karlivānam, vienu vārtu aizskaršana bija liktenīga arī ātrākajam kanoe airēšanas slalomistam Emīlam Putniņam. Viņam šoreiz Latvijas čempionāta sudrabs, augstāk par sevi palaižot Burtnieku novada pārstāvi Krišu Ozolu, bet pārspējot Bērnu un jaunatnes sporta skolas Rīdzene audzēkni Stefanu Romanosu. Uz pusfinālu šajā kategorijā otrais aiz strīpas Ralfs Baldiņš.

Par Latvijas čempioniem airēšanas slalomā komandu braucienos 3×K1 laivu klasē vīriešiem kļuva VSA-Valmiera trio Ritvars Celmiņš, Toms Karlivāns un Krišs Meļņikonis. Uzvara 3×C1 laivu klasē vīriešiem Emīlam Putniņam (kopā ar Gļebu Voroņko un Stefanu Romanosu no Rīgas). Latvijas čempionāta airēšanas slalomā sudrabs 3×K1 laivu klasē vīriešiem Kasparam Pakeram (kopā ar slovākiem Samuelu Stanovski un Miroslavu Stanovski) un sudrabs 3×C1 laivu klasē vīriešiem Ralfam Baldiņam (kopā ar liepājnieku Bruno Vēberu un rīdzinieku Jāni Dombrovski). 20 komandu konkurencē augstā 5. vieta 3×K1 laivu klasē vīriešiem cīņā ar apvienībām ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Slovākijas pieaugušajiem atlētiem sastāvā VSA-Valmiera junioriem Ralfam Jurjānim, Edgaram Grāvītim un Ralfam Baldiņam.

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu aizvadītajā Latvijas Veterānu čempionātā airēšanas slalomā K1 laivu klasē vīriešiem 35+ vecuma grupā uzvara VSA-Valmiera trenerim Kasparam Pakeram.

Pēdējās desmitgades Latvijas čempioni airēšanas slalomā K1 laivu klasē vīriešiem: Ritvars Celmiņš (2009, 2012, 2014, 2017, 2018), Kaspars Pakers (2010, 2011, 2013), Toms Karlivāns (2015, 2016).

RITVARS CELMIŅŠ. Jāņa Dziļuma foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri