Apspēlēti arī brāļi smiltenieši

- 15.Augusts, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 15. kārtā svelmainajā sestdienas pēcpusdienā J. Daliņa stadionā VALMIERA GLASS VIA futbolisti Vidzemes derbijā ar 4:2 (3:0) apspēlēja FK Smiltene/BJSS.

Allaž interesanto abu komandu dueļu bagāžu papildināja arī šī spēle, lai gan par uzvarētāju šajā reizē nebija šaubu jau no spēles pirmajām minūtēm. 11. minūtē pēc stūra sitiena izpildes, Nikam Savaļniekam pāradresējot bumbu tālāk, ar galvu to vārtos raidīja valmieriešu snaiperis Alvis Dubovs. Pēc piecām minūtēm pēc Artūra Pallo precīzas piespēles no asa leņķa vārtus guva arī pats Niks — 2:0. Vēl pēc brīža individuālu meistarību nodemonstrēja Alvis Jaunzems, gūstot vārtus ar biljarda sitienu no tālas distances — tieši gar stabu, vārtsargam neaizsniedzamā zonā — 3:0 jau oda pēc sagrāves smakas. Turpinājumā mūsu futbolisti nedaudz atslābinājās, arī termometra stabiņa rādījums virs 30 grādiem lika par sevi manīt, bet ar šo faktoru nācās samierināties abām pusēm, tāpēc arī smiltenieši lāgā neko izveidot pirmā puslaika turpinājumā nespēja, ja vien neskaita viņu vārtu guvumu spēles 35. minūtē, kad, neviena nepiesegts, ar Elvi Arnavu vārtos izrēķinājās Reinis Putrālis — 3:1.

Otrajā puslaikā laukumā viesu rindās izgāja vēl pērn punktu spēlēšanai pielikušais, bet acīmredzot šogad ierindā atkal atnākušais komandas treneris Raimonds Dūmiņš un smilteniešu rezultatīvākais vīrs Elvis Teremko. Elvim tā arī neko neizdevās parādīt smailē, bet Raimondam aizsardzībā nācās nopūlēties vaiga sviedros, lai neļautu pretiniekiem gūt vēl vairākus vārtus. Un tomēr arī viņš nebija kavēklis, kad spēles 53. minūtē ar precīzu sitienu tālajā augšējā stūrī savus 14. vārtus sezonā guva Dubovs, tā izvirzoties turnīra rezultatīvāko spēlētāju pašā priekšgalā. Drīz gan pēc tam pigorus savā laukuma pusē sastrādāja Madis Oskars Miķelsons ar Arnavu, kļūdoties saspēlē, kur situāciju acumirklī savā labā izmantoja Eduards Stīpnieks, gūdams savai komandai otros vārtus — 4:2. Valmierieši gan varēja gūt vēl vairākus vārtus — tā uz maiņu nākušais Valdis Veinbergs neizmantoja vismaz trīs šādas iespējas. Rezultātā tik un tā pārliecinoša Vidzemes lielo brāļu uzvara.

«Ar rezultātu esam apmierināti, pati spēle gan bija tāda, kāda tā bija +32 grādos — ļoti mokoša, bet ne mums vienīgajiem tā tāda bija,» pēc spēles, kuru raidīja Sportacentrs.com tiešraidē, šī portāla intervijā izteicās Alvis Dubovs. «Abi mani vārtu guvumi, var teikt, ir augļi no treniņu smagā darba. Tieši pēdējā treniņā atstrādājām šīs kombinācijas, un, kā redzējām, spēlē viss notika. Jā, sekoju arī rezultatīvāko spēlētāju sarakstam, bet atrasties tur priekšgalā nav mans pašmērķis, man galvenais, lai Valmiera atrodas galvenās tabulas augšgalā. Kas attiecas uz sadarbību ar Niku, mēs futbolu kopā spēlējam jau no bērna kājas, saprotamies labi. Ir arī labi, ka komandā radusies papildu konkurence par vietu sastāvā, tas neļauj atslābināties.»

Nākamo cīņu VALMIERA GLASS VIA vīri aizvadīs šosestdien Daugavpilī pret manāmi spēkus pielikušo BFC Daugavpils vienību.

VALMIERA GLASS VIA — FK Smiltene/BJSS 4:2 (3:1)

Vārti: Dubovs 11’, 53’, Savaļnieks 16’, A. Jaunzems 19’ — Putrālis 37’, Stīpnieks 57’

Brīdinājumi: Bankavs 22’, Miķelsons 33’, Savaļnieks 48’ — Stūris 76’

Sastāvi: Arnavs (v), Sietiņsons, Cipe, Bankavs (56’ Lūsiņš), A. Jaunzems (87’ Ģērmanis), V. Jaunzems (66’ Bērziņš), Miķelsons, Pallo, Ērglis (k), Savaļnieks (85’ Zvirbulis), Dubovs (80’ Veinbergs) — Sausais (v)(k), Puriņš, Rakštelis (72’ Rozītis), Deičs, Jansons, Rullis (46’ Teremko), Putrālis (85’ Emulovs), Rozītis (55’ Dūmiņš), Stīpnieks, Stūris, Veģeris.

Spēles tiesnesis: Artūrs Vītoliņš

NOTĒMĒ UN ŠAUJ. Valmieriešu vārtu mašīna Alvis Dubovs uz spēlēm vienmēr ierodas ar pilnām patronām — šoreiz divi precīzi trāpījumi tieši mērķī.