22. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Rudīte, Everts

Apseko garās distances pārgājienu maršrutu Mežtakas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ikviens interesents tiek aicināts pievienoties maršruta Mežtakas izpētei Vidzemes plānošanas reģionā. Visa maršruta garumā kopā ar entuziastiem būs Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis, kurš arī dalībniekiem pastāstīs par mežu, dabu, sugām un apkaimē esošajām kultūrvēstures vērtībām. Tās ir darba ekspedīcijas, kuru laikā tiks apsekots un plānots jauns garās distances pārgājiena maršruts cauri divām valstīm – Latvijai un Igaunijai.

Apseko garās distances pārgājienu maršrutu Mežtakas

Mežtakas apsekojumu pārgājieni sākās jau jūlija sākumā no Rīgas pilsētas centra, un plānots, ka tie notiks līdz 23. septembrim, noejot visu Mežtakas maršrutu līdz pat Tallinai. Vidzemes teritorijā apsekojumi sākās vakar. Interesenti pulcējās pie Vidzemes Augstskolas, lai dotos uz Strenčiem.

«2017. gadā uzsākām garās distances pārgājienu maršruta Jūrtaka izstrādi. Maršruts ir pabeigts, un tas ved gar Baltijas jūru, sākot no Lietuvas robežas, līdz Tallinai vairāk nekā 1200 kilometru garumā. Pagājušajā gadā mēs iesniedzām jaunu projekta pieteikumu Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmā, kur ieguvām atbalstu, tāpēc šobrīd veidojam otru garās distances pārgājienu maršrutu Mežtakas, kura sākums ir Rīgā, un tas ved cauri Gaujas Nacionālajam parkam, Ziemeļu aizsargājamo ainavu apvidum un Ziemeļigaunijas krastam,» skaidro Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis. Maršruts kopā aptver 1050 kilometrus.

 

MEŽTAKASmaršruta izpētē var piedalīties visi. Viens no garās distances pārgājiena maršruta posmiem ved no Valmieras uz Strenčiem, ko Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis (otrais no kreisās) kopā ar entuziastiem apsekoja vakar. Naura Vasiļevska foto

 

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri