20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Aizvadīts radošs festivāls

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā notika Latvijas Nedzirdīgo savienības 22. amatiermākslas festivāls «Stūru stūriem tēvu zeme».

Aizvadīts radošs festivāls

«Mēs ļoti mīlam savu kultūru, mīlam izteikt kultūru savā zīmju valodā, mīlam dejot un rādām priekšnesumus. Esmu tik gandarīta par Valmierā piedzīvoto, jo katra reģionālā biedrība, tik dažādi kolektīvi, bija pacentušies sagatavot un izrādīja interesantas programmas,» sacīja Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) prezidente Sandra Gerenovska.

Aizvadītajā sestdienā Valmierā satikās simtiem cilvēku ar nopietniem dzirdes traucējumiem, kuri piedalījās šai kopienai tradicionālā notikumā, kas vasarā notiek dažādās Latvijas pilsētās, kur darbojas LNS reģionālās biedrības, un šoreiz radošie cilvēki festivālu organizēja par prieku valmieriešiem.

Festivāla programma bija veltīta Latvijas simtgadei, un tajā piedalījās astoņi LNS biedrību kolektīvi, kas iepriecināja skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju. Kolektīvi bija darbojušies radoši un Latvijas dzimšanas dienas stāstu stāstījuši, palīgos ņemot gan tautas dejas, gan šlāgerdziesmas, gan latviešu kinofilmu fragmentus un populārākās kino melodijas.

Festivālā piedalījās arī viesi no Igaunijas un radošo varēšanu rādīja arī draugi no Pērnavas.

LIELAIS NOTIKUMS sākās ar Latvijas Nedzirdīgo savienības amatierkolektīvu gājienu pilsētas ielās. Tajā piedalījās simtiem dzīvespriecīgu cilvēku, cenšoties līdzcilvēkiem paust, cik svarīgi ir nevis pamanīt, bet novērtēt atšķirīgo. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri