25. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Junora, Anšlavs

Aizraušanos pārvērš biznesā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jaunieši, būdami vēl skolas solā, dibina savus mācību uzņēmumus, lai iesistu roku uzņēmējdarbībā. Kāds — lai realizētu idejas, cits — lai ļautu izpausties talantam.

Aizraušanos pārvērš biznesā

Simona ir mazsalaciete, kura pirms pāris gadiem, kad meitenei vēl nav bijis pat sešpadsmit, sapratusi, ka viņai ļoti patīk radīt smalkumus.

«Es nezinu, ko mācīšos tālāk, kad skolu pabeigšu. Varbūt tā būs fizioterapija, varbūt kaut kas mākslas virzienā,» sacīja 11. klases skolniece SIMONA ŠOKA, uzsverot, ka viņai noteikti būs svarīgi tālāk mācīties to, kas interesē un patīk, un tādā jomā arī strādāt.

Pieminētie un Simonas radītie smalkumi nav rotas lietas vai izšuvumi. Meitene aizrāvusies ar mandalu zīmēšanu. Nevis krāsošanu, bet zīmēšanu, kad, uz baltas papīra lapas ar tievu otiņu zīmēta, mandala iegūst savu formu un perfektos rakstus. Taču Simona uzreiz saka, ka tā nav viņas iecerētā biznesa niša. Mandalas ir tikai aizraušanās.

«Man liekas, ka tieši tajos brīžos, kad meitai nav garastāvokļa, viņa var stundām ar mandalu zīmēšanu knibināties,» sacīja Simonas mamma Inga, bet jauniete jau aizrautīgi piebilda, ka «mandalas bija tikai sākums. Tas bija līdz laikam, kad iepazinu hennu».

Un šajā brīdī sākas pilnvērtīgs stāsts par to, kā vaļasprieku, papildus mācoties un daudz darot, var pārvērst iesākumā sīkā, bet vēlāk, iespējams, arī īpašā biznesā. Jauniete neliedzas, ka atslēgas vārdi ceļā uz panākumiem ir radošums, talants, interese un uzņēmība.

SMALKI ORNAMENTI nevis uz papīra, adījumā, bet zīmējumā uz cilvēka ādas. Simona Šoka aizraujas ar hennas darbiem un daudz mācās, lai savu vaļasprieku varētu pārvērst arī peļņas avotā. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
21. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri