13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Aizēnotā patiesība

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Uzdrošināties ir skaisti — cik iedvesmojoša un cēla ir šī Zentas Mauriņas atziņa!

Vai mans gars ir slims?

Jau 12 gadus redzama vieta Valmieras pilsētas izaugsmes un attīstības investīciju plānos tiek ierādīta pakalpojumam — pievienošanās maksai pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Jautājuma nozīmība un cēlā daba tiek uzsvērta ne tikai laikrakstu un reklāmizdevumu slejās, bet arī Valmieras pašvaldības deputātu labo darbu topu virsotnēs, kamēr varas gaiteņos neviens nespēj sniegt skaidrojumu, kas bija un šodien ir šī pievienošanās maksa?

Foto no Valmieras Ūdens arhīva
Foto no Valmieras Ūdens arhīva

Progresīvā metode — eksperiments, nodeva, maksa par pakalpojumu vai pašvaldības kapitālsabiedrības SIA Valmieras Ūdens ielas infrastruktūras izbūvē ieguldīto līdzekļu daļēja atmaksa? Valmieras pilsētas domes lēmums un vietvaras pārstāvju paustie skaidrojumi liecina par augsti nostādītu pazemojošu visatļautību un vienaldzību: «Tādu mēs ieviesām pirms daudziem gadiem, tagad šī maksa ir samazināta un sabalansēta... Mēs to atcelt vairs nevaram, jo tad iestājas tiesiskās paļāvības princips ar plašu tiesvedības darba lauku.» Punkts. Vai kļūdains bija pieņemtais lēmums, ieviestā lēmuma izpildes procesuālā kārtība, vai tikai tāds misēklis kā no gaisa pagrābtā pievienošanās maksas fiskālā vērtība? Tas sabiedrībai nav jāzina. Karavāna iet tālāk, un mums tai jāseko, gluži kā aklajiem flāmu gleznotāja Pītera Brēgeļa gleznā Aklie. Mums tai jāseko ne likteņa, bet likuma apzīmogotiem. Cieši citam aiz cita, sakniebtām lūpām, klusējot.

Nule aizvadīto vēlēšanu politiskā reklāma augstākminēto skaidrojumu ieliek citā rāmī un citā ietērpā. Gluži vai varoņeposs: «Atrisināts ūdensvada un kanalizācijas pieslēguma jautājums — par pieslēgšanos ūdensvadam un kanalizācijai jāmaksā tikai 121 eiro, nevis 1700 eiro, kā bija iepriekš.» Kā izprast šo it kā smaga darba sviedrus norausošo vēstījumu? Vai tas ir nogurdinošu politisku pretrunu cīņas rezultāts, vai politisks salto aklo priekšā? Šajās realitātēs velti meklēt atbildi uz jautājumu par šīs pievienošanās maksas būtību, tās atbilstību likuma garam un tiesiskumam, kuru vēl tālajā 2007. gadā (27.06.2007.) pilsētas Pārgaujas iedzīvotāji savā vēstulē ar 18 parakstiem izteica Valmieras pilsētas pašvaldībai. Viss norāda uz to, ka šī pagātne un arī tagadne ir pārāk biedējoša, lai būtu patiesa. Vismaz pieeja šim konkrētajam jautājumam norāda, ka politiskā, saimnieciskā un sociālā dzīve pie mums iet dalītus ceļus. Tās šķir neizpratnes un nesapratnes bezdibeņi. Elpa pamirst — tikai 121 eiro un nodrošināta brīva kredītlīnija bankā! Kāda reljefa, sāpīga realitāte domu un problēmu pasaules atrautībai starp eliti un sabiedrību.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Tik pat labo var pajautāt,

Tik pat labo var pajautāt, kur tagad ir tas biznesmenis Seržants, par kura afēru 14 gadus katrs Valmierietis maksāja aizdevuma atmaksu.
Bet netrūkst jau arī vietējo "biznesmeņu".Ja cilvēks izsauc Namsaimnieka santehniķi, jo pludo vannasistaba, viņš atbrauc uz 5 minūtēm, vienkārši paziņo, pods caurs( lai gan cits, acīmredzot profesionālāks meistars ,konstatē ko citu), bet namsaimnieka santehniķis aizpilda savus papīrus un par šo" ko sultāciju" reķinā neaizmirst pieskaitīt 11.65 eiro! Tīrais bizness!!! Nez kādas darbības sastāda tādu summ, pieņemu, ka ienākšana pa durvīm, pirksta pacelšana līdz zvanu pogai, nolieksanās 2x. Papīra celšana, pildspalvas turešana un, protams ,1.096 centi par litru benzīna.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri