20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Aizbrauc tur, nezin kur...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Aizbrauc tur, nezin kur...

Krišjāņa Kariņa vadītajai valdībai, sastādot valsts budžetu nu jau krietni vien tekošajam 2019. gadam, noteikti nāksies nodarboties ar konsolidāciju. Šo gudro vārdu lieto latviski krietni vien labāk izprotamā teiciena – savilkt jostu – vietā. Ja valsts budžetu nākas sajozt ciešāku, tad loģiski būtu meklēt tās vietas, kur tēriņi līdz šim bijuši pārāk lieli un kur tos iespējams, ja ne pilnīgi nogriezt, tad krietni samazināt gan.

Ir viena joma, kurā noteikti varētu atrast iekšējās rezerves izdevumu samazināšanai. Tie ir Latvijas valdības ministriju komandējumu izdevumi. Šiem braucieniem – tuvākiem un tālākiem, jēgpilniem un, maigi sakot, ar diskutablu valstisko pienesumu – šogad ministrijas paredzējušas tērēt vairāk nekā 4 miljonus eiro, kas ir par 200 tūkstošiem vairāk nekā pērn – Latvijas simtgadē.

Pavisam bez komandējumiem, protams, neiztikt. Tā, piemēram, pavisam loģiska ir dažādu ministriju vadošo kadru un zemāku klerku spietošana maršrutā Rīga – Brisele – Rīga. Šī valstisko braucienu niša ir vadošā jau vairākus gadus pēc kārtas, tāpat neizbrīna tas, ka ministriju pārstāvji bieži apmeklējuši Eiropas valstis – gan galvaspilsētas, gan lielākos biznesa centrus.

Tomēr ne visi tēriņi šķiet tik loģiski un pamatoti. Ko, piemēram, pagājušajā gadā Finanšu ministrijas ierēdņi savu komandējumu laikā valstisku sadarījuši tādās eksotiskās vietās kā Urugvajā, Peru, Etiopijā un Jordānijā? Ar kafijas pupiņu un tamlīdzīgu specifisku produktu importu laikam taču nodarbojas privātfirmas, nav arī dzirdēts par Latvijas investīcijām šajās valstīs vai attiecīgi šo valstu liekas naudas ieplūdumu Latvijas ekonomikā...

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri