26. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Aicina ziedot glābējsilītes izveidei Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

2007.gadā visā Latvijā aizsākās projekts „Baby box – vieta bērna dzīvībai” un jau 2009. gadā Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tika uzstādīta pirmā glābējsilīte, kas sniedz iespēju vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas paturēt savu bērniņu, to nodot drošās rokās, iespējams, tādējādi glābjot mazuļa dzīvību.

Aicina ziedot glābējsilītes izveidei Valmierā

Visā Latvijā atklātas jau sešas glābējsilītes (Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē un Madonā), savu kārtu gaida glābējsilītes izveide arī Vidzemes reģionālajā slimnīcā. Šobrīd glābējsilītes izveidei Valmierā pietrūkst vēl 3000 latu.

Projekta vadītāja Laura Zvirbule stāsta: „Visā Latvijā iedzīvotāji saziedojuši 4500 latu glābējsilītes izveidei Vidzemes reģionālajā slimnīcā, vēl 1000 latu ziedos farmācijas kompānijas Gedeon Richter pārstāvniecība Latvijā, kas bija arī pirmās glābējsilītes Latvijā finansiālais atbalstītājs. Mūsu aicinājumam ziedot atsaukušies arī divi uzņēmēji - Valmieras uzņēmums SIA „TBM Maiga”, kas sola izgatavot logu telpai, kurā paredzēts ievietot glābējsilīti, savukārt ar otru uzņēmumu, kas atrodas Rīgā, šobrīd norit sarunas par kosmētiskā remonta veikšanu Glābējsilītes telpā. Iespējams, ka Vidzemes reģiona slimnīcas Glābējsilīte būs pirmā, kur sienu krāsojumam tiks izmantotas jaunākās paaudzes krāsas, kas ir ne tikai ugunsdrošas, bet arī pretalerģiskas. Joprojām aicinām ikvienu iesaistīties šī projekta realizēšanā!”

L.Zvirbule atklāj, ka gadījumā, ja izdosies savākt trūkstošos finanšu līdzekļus, glābējsilīti Valmierā atklās šī gada beigās vai arī nākamā gada sākumā. Tāpat L.Zvirbule izsaka pateicību tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri nav palikuši vienaldzīgi un jau ziedojuši cēlam mērķim.

Iedzīvotāji tiek aicināti ziedot gan naudu, gan arī atbalstīt projektu, piemēram, ar remontdarbos nepieciešamajiem būvniecības materiāliem vai darbaspēku. Joprojām nepieciešams izveidot 3.5 m2 lielu bruģa celiņu, kā arī pakāpienus, lai būtu droša piekļuve pie glābējsilītes atveramā lodziņa. Projekta ietvaros nepieciešams izgatavot arī norādes zīmes un gaismas kasti, kas norādītu uz glābējsilītes atrašanās vietu.

Glābējsilītei ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas glābējsilītes durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, hidraulikas sistēma tās aizver līdz galam automātiski.

Aizverot glābējsilītes durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad iekšpusē, māsu postenī, tiek noņemta bloķēšana. Pēc „trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie gultiņas ierodas medicīnas personāls. Bērnam tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā aprūpe un par gadījumu tiek ziņots attiecīgajām iestādēm, t.i., bāriņtiesai un policijai.

Lai mudinātu sievieti pārdomāt bērna atstāšanas lēmumu un meklēt citus situācijas risinājumus, pie glābējsilītes ir izvietota informācija mātei par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību. Grūtniecības krīzes centra darbinieki palīdzēs atrast tūlītēju risinājumu, sniedzot gan praktisku, gan morālu atbalstu.

Ja persona, kura ievietojusi bērnu glābējsilītē, pārdomā un vēlas bērnu paņemt atpakaļ, viņai ir jāvēršas bāriņtiesā, neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks (dažas minūtes vai dažas nedēļas) ir pagājis kopš bērna ievietošanas glābējsilītē.

Aicinām ziedot glābējsilītes izveidei Vidzemes reģiona slimnīcā!

Ziedojuma konts:
Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka"
Maksājuma mērķis: Baby Box

E-pasts papildus uzziņām: babybox@babybox.lv

Kaut viedokļi sabiedrībā par Baby Box jeb glābējsilīti ir dažādi, tos vieno doma - bērna dzīvība ir jānosargā!

jarisina celonji, nevis jacinas ar sekam!

Domaju, jasak ziedot ari bezmaksas kontracepcijas izdalei, Lai butu mazak bezvecaku jaundzimusho!!!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri