24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Aicina noteikt ES minimālo ienākumu shēmu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

20. oktobrī Eiropas Parlamenta pieņemtajā rezolūcijā deputāti aicina dalībvalstis ieviest minimālā ienākuma noteikšanas shēmu. Rezolūcija ir pieņemta Eiropas gada pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros un atzīmējot Starptautisko nabadzības izskaušanas dienu (17.oktobris).

Aicina noteikt ES minimālo ienākumu shēmu

Saskaņā ar Statistikas biroja ziņojuma datiem par 2008.gadu - apmēram 85 miljoni jeb 17% no visiem Eiropas Savienības iedzīvotājiem ikdienā izjūt nabadzības radītās sekas. Riska grupas ir bērni, jaunieši līdz 17 gadiem (20% - ES un 25% Latvijā) un vecāka gadagājuma cilvēki, kuru vecums ir vismaz 65 gadi (19%), kas biežāk ir pakļauti nabadzības riskam, norādīts rezolūcijā, kuras sagatavošanu virzīja deputāte Ilda Figueiredo (Portugāle/GUE/NGL).

Minimālā ienākuma shēma

Minimālā ienākuma shēmu veidotu finansiāls atbalsts un atvieglota pieeja dažādām atbalsta programmām cilvēkiem, kuru ienākumi ir nepietiekami. Tās ieviešana visās ES dalībvalstīs būtu visefektīvākais līdzeklis, lai cīnītos pret nabadzību, garantētu pienācīgu dzīves līmeni un veicinātu sociālo integrāciju, pausts rezolūcijā. Dokumentā ieteikts, ka minimālajam ienākumam jāveido 60% no attiecīgās valsts mediānas (nevis vidējā) ienākumu līmeņa. Parlaments aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar iniciatīvu šajā jomā.

Tomēr Parlaments neatbalstīja EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas, Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas un Eiropas Apvienotās kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālās grupas alternatīvās rezolūcijas par to, ka tiktu izstrādāti saistoši ES tiesību akti par minimālo ienākumu.

Trūcīgie darba ņēmēji

Deputāti rezolūcija arī vērš uzmanību uz to, ka pieaug trūcīgo darba ņēmēju skaits un ka šī problēma jārisina, apvienojot dažādus instrumentus. Rezolūcijā norādīts, ka iztikas minimums vienmēr jānosaka virs nabadzības sliekšņa, kā arī darba ņēmējiem, kuri dažādu iemeslu dēļ joprojām dzīvo zem nabadzības sliekšņa, būtu jāpiešķir piemaksas.

Saskaņā ar Statistikas biroja ziņojuma datiem par 2008.gadu - vidējais nabadzības riska līmenis nodarbinātajiem iedzīvotājiem bija 8 % ES 27 dalībvalstīs, no kurām visaugstākais riska līmenis reģistrēts Rumānijā (17 %), Grieķijā (14 %), Polijā un Portugālē (12 %), Spānijā un Latvijā (11 %).

Rezolūcijai ir ieteikuma raksturs, tā nav dalībvalstīm saistoša.

I darb ņēmeš trūciks, i darb

I darb ņēmeš trūciks, i darb deveš nabadziks... Ar steig jāstājas āra no Eirops Savienib!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri