22. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Armanda, Armands

Aicina doties Sprīdīša piedzīvojumos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Svētdien, 29. jūlijā, no plkst. 13 līdz 15 Valmieras Tūrisma informācijas centrs ar saviem draugiem no Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācijas «Sudraba ZIRG's» aicina interesentus kopā ar Valmieras tūristu gidi Lolitu Dreimani doties īpašā pilsētas svētku ekskursijā «Sprīdīša piedzīvojumi» par godu varoņa 115 gadu jubilejai. Visi interesenti aicināti tikties Vecpuišu parkā pie dzeramā ūdens pumpja, lai dotos maršrutā, kas aizvedīs līdz nesen atklātajai Ģīmes upes dabas takai.

Aicina doties Sprīdīša piedzīvojumos

«Visu, ko darīsim, negribas atklāt, jo paredzēts arī kāds pārsteiguma moments. Mēs teātri nespēlēsim, bet  pielāgosimies, kā Sprīdītis uzvestos mūsdienās,» stāsta  gide Lolita Dreimane. Piedzīvojuma pamatā būs gan luga, gan pasaka par Sprīdīti, tā laikā pasākuma dalībnieki mācīsies mērīt dižkokus un iejutīsies rakstnieces Annas Brigaderes radītā varoņa ādā. «Gluži kā Sprīdītis mēģināsim pielāgoties dažādiem dabas apstākļiem. Dosimies  pārbaudījumos, kas viņam bija ceļā, meklējot laimi,» skaidro gide.

Pasākumā paredzētas aktivitātes, kas rosina izzināt dažādas tēmas. «Visa ceļa garumā mūs pavadīs latvju spēka zīmes. Tās varēs atpazīt un iepazīt vairāk. Šajā «Sprīdīša piedzīvojumā» laimi neraksim, bet mūsu mērķis būs to iegūt visa ceļa garumā dažādos aspektos. Bērni uzreiz ir laimīgi un staro,» stāsta Lolita Dreimane. Ekskursijas laikā tās dalībnieki saskarsies ar dažādiem A. Brigaderes pasakas simboliem, būs iespēja izveidot savu gulbīti, kas Sprīdītim palīdzēja nokļūt laimīgajā zemē — mājās.

«Sprīdīša piedzīvojumi» vedīs arī uz nesen atklāto Ģīmes upes dabas taku, kur pasākuma dalībnieki varēs pildīt dažādus uzdevumus un iepazīt skaisto vietu. Noslēgumā būs sagatavots simbolisks cienasts, lai atgūtu spēkus pēc aktīvi pavadītā laika kopā ar ģimeni, varēs baudīt Tīnas Jančevskas ģitārspēli un kopīgi nodziedāt dziesmu «Laimīgā zeme».

Dalība ekskursijā ir bez maksas, un iepriekš nav jāpiesakās. Aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, tomēr jārēķinās, ka dažviet pārvietošanās ar ratiņiem varētu būt mazliet apgrūtināta. Tāpat pasākuma pasākuma organizatori aicina padomāt par aizsardzību no saules, ņemot līdzi Sprīdīša cepuri un dzeramo ūdeni, jo sola ļoti karstu dienu.

TUVINĀTIES DABAI. Ģīmes dabas takā «Sprīdīša piedzīvojumu» dalībnieki varēs gūt vērtīgas zināšanas par  dabas stihijām — ūdeni, gaisu un zemi, kā arī iepazīt dzīvniekus un putnus, kas mitinās teritorijas apkārtnē. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri