19. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

Abuls attaisno putnu uzticēšanos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Atgriežas gājputni. Putnu draugi steidz ziņot par pirmajiem strazdiem, cīruļiem, dzērvēm un arī gulbjiem. Tomēr lielais vairums no jau agri pamanītajiem faktiski ir pērnajā rudenī nekur neaizlidojušie un katrs pēc savām iespējām ne visai bargo ziemu tepat arī pavadījušie. Nu tiem būs pat priekšrocības ligzdu izvēlē un ierīkošanā salīdzinājumā ar no tālumiem atlidojušajiem un diezgan nogurušajiem gājputniem.

Abuls attaisno putnu uzticēšanos

Katram putnam par neaizlidošanu uz siltajām zemēm ir savs stāsts, pamatojums un putnu pasaules savstarpējo attiecību pamatojums. Tāds noteikti ir arī četriem paugurknābja gulbjiem (pieredzējušam pārim un diviem jaungulbjiem, kuri pat vēl pavasarī ir pelēcīgu spalvu tērpā), kas šo ziemu vadīja Abulā pie Trikātas.

Ornitologu vērtējumā pērnais gads ir bijis nopietns pārbaudījums tieši ūdensputniem, kad pavasarī daudzas mazās ūdenstilpes, kurās šie putni veido ligzdas, vēl ilgi bija aizsalušas. Tādēļ daudzi, it sevišķi gulbji, ligzdošanu uzsāka pat trīs nedēļas vēlāk nekā citugad. Tad sekoja sausā vasara, kas arī traucēja jau tā vēlu dzimušo putnu labai attīstībai. Tā nu sanāca, ka rudenī, kad bija jāceļas spārnos lidot līdzi gājputnu bariem, daudzi jaunie lidotprasmi vēl nebija labi apguvuši vai arī nebija tik spēcīgi, lai dotos tālā pārlidojumā.

GULBJU SARUNA ABULĀ: «Pārziemojuši esam, jādomā par ligzdošanu, bet ko darīt ar jaunajiem, kas pat vēl lidot negrib?» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Marts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri