25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Absolventiem ir nākotnes plāni

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Skolas absolvēšana vienmēr asociējas ar pozitīvām emocijām — pucēšanās, skaistas, jaunas kleitas un uzvalki, ziedi. Radu un draugu mīļie sveicieni un dāvanas. Brīdis, kuru gribas iemūžināt, lai paliek atmiņā, un tad seko pirmie nopietnie lēmumi — vai studēt un ko?

Absolventiem ir nākotnes plāni

«Liesma» vērsās pie dažiem jauniešiem, lai noskaidrotu, vai viņi ir pārliecināti, ko darīs pēc priekpilnā izlaiduma. Krista Siksaliete, kas šogad absolvēja 5. vidusskolu, plāno studēt Juridiskajā fakultātē un iegūt grādu tiesību zinātnēs. Viņa, uzsākot mācības 10. klasē, izvēlējās vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientēto programmu — policija. Meiteni šī nozare vienmēr ir interesējusi, tāpēc, iegūstot diplomu pēc augstskolas absolvēšanas, viņa vēlētos strādāt tiesā, prokuratūrā vai policijā. Vasarā Krista nolēmusi strādāt, lai rudenī uzsākt studijas būtu finansiāli vieglāk. Savukārt Dita Lapiņa, kas šogad absolvēja Valmieras 5. vidusskolas kultūras programmu, mācību laikā sapratusi, ka viņai māksla ir tuva un viņa vēlas ar to saistīt savu nākotnes profesiju, tāpēc plāno studēt Latvijas Kultūras koledžā. Jauniete vasaru aizvadīs strādājot.

Niks Simsons, kas šogad absolvēja Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, savu dzīvi plāno saistīt ar militāro karjeru. «Rekrutēšanas un atlases centrā iesniedzu pieteikuma anketu, kā arī jau nokārtoju medicīniskos un fiziskos normatīvus, tagad tikai atliek sagaidīt zvanu par tuvāko iesaukumu. Parasti visi jautā: kāpēc tu to vēlies? Es pat precīzi nemāku teikt — daļēji tāpēc, ka tas saista jau no bērnības, daļēji tāpēc, ka dzīvē vēlos ko aktīvu. Protams, ir arī citas lietas, kas mani piesaista, bet domāju, ka varēšu to visu apvienot,» dalās jaunietis, kurš jaunsardzē darbojās teju septiņus gadus un zemessardzē vairāk nekā gadu.

JAUNAS IESPĒJAS. Valmieras Viestura vidusskolas 12.a klases gandarītie absolventi, draugu un radu apmīļoti. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri