6. Valmieras Grand Prix BMX triumfē Edžus Treimanis

- 10.Septembris, 2019

BMX kluba «Tālava» velotrasē atpūtas parkā «Avoti» augusta pēdējā nedēļas nogalē norisinājās vērienīgas BMX sacensības, kur kopā piedalījās 364 velosportisti. Sacensību pirmajā dienā notika 6. Valmieras Grand Prix BMX, kur par uzvarētāju spēcīgākajā vīru klasē kļuva Edžus Treimanis. Dienu vēlāk šī gada titulu Latvijas Meistars BMX ieguva Rinalds Jānis Kārkliņš.

6. Valmieras Grand Prix BMX sacensības bija pulcējušas 184 vietējos un ārvalstu BMX sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kuri sacentās 17 vecuma grupās. Spēcīgākajā OPEN PRO 17+ vīru grupā uzvaru izcīnīja Edžus Treimanis, kurš pārstāv «BMX Rīga/RRS». Otrajā vietā ierindojās Rinalds Jānis Kārkliņš («MŠA/VBSS-Valmieras puikas»), bet trešajā vietā – Mārtiņš Zadraks no BMX kluba «Mārupe». Prestižākajā dāmu braucienā uzvarēja «Tālava/VBSS» pārstāve Līva Lizete Glāzere, otro vietu ieguva viņas kluba biedrene Megija Agate Deičmane, bet trešajā vietā ierindojās Madara Lūcija Ābrama no BMX kluba «Mārupe».

Otrajā dienā turpat notika Latvijas Meistars BMX 2019 un 16. Valdeko klubu kauss BMX, kurā piedalījās 164 BMX braucēji, sacenšoties 22 vecuma grupās. Spēcīgākajā OPEN PRO 17+ vīru kategorijā, kas startēja no Olimpiskās starta estakādes, Latvijas Meistars BMX sacensībās uzvaru izcīnīja Rinalds Jānis Kārkliņš, aiz sevis atstājot Mārtiņu Zadraku un trešās vietas ieguvēju Ivaru Svarinski no «BMX Rīga/RRS». Spēcīgākajā sieviešu grupā G15+ uzvarēja Veronika Monika Sturiška no «Smiltenes BJSS/Si-Zi» BMX kluba. Otrajā un trešajā vietā BMX kluba «Tālava/VBSS» sportistes, attiecīgi – Līva Lizete Glāzere un Zane Andersone.

Jau 16 gadu pēc kārtas BMX klubu komandas sacentās par Valdeko klubu kausu BMX, kur par uzvarētāju varēja kļūt klubu komanda, kurai sešu braucēju labāko rezultātu summa ir visaugstākā. Šogad uzvaru izcīnīja mājnieki – BMX klubs «Tālava/VBSS» I komanda, apsteidzot otrās vietas ieguvējus BMX kluba «Mītavas kumeļi» no Jelgavas un trešās vietas ieguvējus «Tālava/VBSS» II komandas braucējus. Uzvarētāju komandas sastāvā startēja Anna Pedraudze, Adelīna Kārkliņa, Līva Lizete Glāzere, Kristaps Klāvs Elbrets, Toms Višņevskis, Roberts Treimanis.

Sacensības organizēja BMX sporta klubs «Tālava». Par atbalstu sacensībās rūpējās Valmieras pilsētas pašvaldība, Burtnieku novada pašvaldība, būvuzņēmums «SCO Centrs», būvmateriālu veikals «BŪVE», «Adven», DUS «Valdeko», veikals «Austris», «Cēsu alus», «Red Bull» un atpūtas parks «Avoti».

Sacensību rezultāti visām vecuma grupām pieejami BMX kluba «Tālava» mājaslapā www.bmxtalava.lv, savukārt foto un video galerijas iespējams apskatīt www.facebook.com/bmxtalava.