22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

5 lieliski veidi kā ātri aizņemties līdz algai

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ir labi, ja naudas pietiek vismaz no algas līdz algai un neparedzētiem izdevumiem ir iekrāta rezerve “nebaltai dienai”.  Taču neparedzētas situācijas mēdz izsist no līdzsvara mūsu finansiālo stabilitāti, piemēram, steidzami un dārgi izdevumi veselības aprūpei, auto vai mājokļa remonts, ko nav iespējams atlikt uz vēlāku laiku. Ko darīt šādā situācijā? Šobrīd vairs nav ierasts aizņemties no radiem vai draugiem. Tagad ir pieejami citi risinājumi ar kuru palīdzību varam tikt galā ar īslaicīgām naudas problēmām patstāvīgi.

5 lieliski veidi kā ātri aizņemties līdz algai

1. Kredītkarte  ar kredītlimitu

Šāds variants ir visizplatītākais problēmas risinājums, jo konts bankā ir gandrīz visiem līdz ar to saņemt kredītkarti nebūs grūti. Šeit ir svarīgs nosacījums, lai kontā būtu regulāri ienākumi, jo bankai ir jāredz, ka nauda tiek aizdota klientam ar stabiliem ienākumiem. Šajā gadījumā ienākumu apmēram ir otršķirīga nozīme. Ir jāsaprot, ka, ja jūsu algas apmērs ir 500-600 eiro mēnesī, tad 3000 eiro kredītu jums banka neizsniegs. Visbiežāk bankas izsniedz aizdevumu kredītkartes formā ar summu, kas ir pietuvināta jūsu ikmēneša ienākumiem. Maksimālā kredīta summa, uz kuru klients var pretendēt ir summa, kas līdzinās 200% no jūsu ikmēneša ienākumiem. Kredītlīniju var uztvert arī kā “glābšanas spilvenu” neparedzētiem gadījumiem, jo tā jums būs pieejama visu laiku, tomēr izmantosiet to vien tikai tad, kad radīsies neparedzēta situācija.

Kredītkarti ar kredītlimitu ir iespējams saņemt samērā vienkārši,  pat 1 - 2 dienu laikā. Svarīgi ir arī tas, ka procenti tiks rēķināti tikai kopš brīža, kad sāksiet karti lietot un tikai no tās summas, kādu būsiet izmantojuši. Parasti gada procentu likme kredītkartei ir robežās no 15 līdz 25%. Ir vēl viens būtisks atmaksas nosacījums – noteiktā datumā nepieciešams atmaksāt bankai  5% no iztērētās summas. Piemēram, jums tika izsniegta karte ar 1000 eiro kredītlimitu un iztērējāt  100 eiro. Minimālā summa, kas būs jāatmaksā noteiktā datumā, būs 5 eiro plus kredīta procenti.

Svarīgi ir atcerēties, ka ja jūs vēlēsieties izņemt skaidru naudu, tad Latvijā par skaidras naudas izņemšanu bankomātā no kredītkartes bankas ietur komisijas maksu. Līdz ar to šāds variants vislabāk būs piemērots gadījumā, ja plānojiet veikt maksājumus tikai ar kredītkarti.

2. Overdrafts

Vēl vienkāršāks un elegantāks veids kā ātri aizņemties naudu ir overdrafts, turklāt, atvērt papildus kredīta vai citu karti nav nepieciešams! Pietiek ar norēķinu  debetkarti un bankas kontu, uz kuru tiek skaitīta alga. Overdrafts darbojas pēc līdzīga principa kā pirmais variants, tomēr atšķirība ir tā, ka overdraftam nav ikmēneša maksājumu. Piemēram, jūsu algas apmērs ir  500 eiro un banka piedāvā overdraftu vēl  500 eiro apjomā. Nepieciešamības gadījumā jūs variet iztērēt ne tikai savus 500 eiro, bet arī vēl “ielīst” overdraftā. Tieši tāpat iespējams veikt pirkumus un maksājumus ar karti. Tiklīdz kontā ienāk nauda, piemēram, tiek pārskaitīta alga, overdrafts tiek automātiski dzēsts no šīs summas. Pēc šīs bankas operācijas overdrafts atkal kļūst pieejams iepriekšējā apmērā.

Lai saņemtu overdraftu bankas prasība parasti ir, lai uz kontu tiktu pārskaitīta darba alga un pēc nodokļu nomaksas tās apmērs nedrīkst būt mazāks kā 350-400 eiro. Kredīta gada maksa vidēji ir robežās no  20 līdz 28%.

3. Patēriņa kredīts bankā

Patēriņa kredīta lielākā priekšrocība ir tā, ka saņemšanai nav nepieciešama ķīla vai pirmā iemaksa, taču  tajā bankā, kurā plānojiet pieteikt aizdevumu, bankas kontam ir jābūt obligāti. Lai noformētu patēriņa kredītu parasti pietiek ar to, ka jums  ir pastāvīga darba vieta ne mazāk kā 3 mēnešus, nedrīkst būt pārlieku lielas kredītsaistības (piemēram, hipotekārais kredīts ar lielu ikmēneša maksu), kā arī klients nedrīkst būt kredītņēmēju sarakstā ar negatīvu kredītvēsturi. Atgādinām, ka Latvijā ir šāds saraksts un katrai finanšu institūcijai tam ir piekļuve.

Ja ar kredītvēsturi viss ir kārtībā, tad ar nelielas summas aizņemšanos nevajadzētu būt nekādām problēmām. Šobrīd bankas bieži vien ir gatavas izsniegt nelielus aizdevumu pat vienas dienas laikā. Gada procentu likme parasti ir  no 8 līdz 20%, taču arī summas iespējams saņemt gana lielas  - līdz pat 15 000 eiro.

4. Nebanku patēriņa kredīts vai aizdevums pret ķīlu

Latvijā ir daudz finanšu iestādes, kuras izsniedz nelielus aizdevumus gan bez ķīlas, ja runa ir par nelielām summām, gan pret automašīnas vai nekustamā īpašuma ķīlu, summā līdz 20 000 eiro.

Nebanku aizdevēju lielākā priekšrocība ir tā, ka aizņemties ir pat vieglāk nekā bankā – pieteikuma izskatīšanas termiņi ir īsāki, kā arī maksātspējas izvērtēšanas kritēriji ir pielaidīgāki. Piemēram, pieteikties patēriņa kredītam daudzos gadījumos var klienti ar algas apmēru 200-250 eiro. Tomēr maksa par šīm priekšrocībām būs lielāka – sākot no 10 līdz 50% gadā, savukārt ar nekustamā īpašuma vai automobīļa ķīlu saņemt kredītu būs lētāk – no 15 līdz 20% gadā.

Gadījumā, ja ir iepriekš neatmaksāti kredīti vai aizdevumi, kuriem ir bijuši kavēti maksājumi, kreditors var atteikt kredītu.

5. Ātrais kredīts vai kredītlīnija

Šeit darbojas vienkāršs princips - jo vieglāk aizņemties naudu, jo mazāk dokumentu tam nepieciešams, jo augstāki  būs kredīta procenti. Ātrie aizdevumi kuri Latvijā parādījās pirms 7 - 8 gadiem, apstiprina iepriekš minēto.  Līdz šim vēl nav izdomāts ātrāks un ērtāks veids kā aizņemties nepieciešamo summu, kā ātrais kredīts. Kā zināms, ja ar kredītvēsture nav sabojāta, tad ātro kredītu iespējams saņemt pat pusstundas laikā. It  īpaši, ja ir nepieciešama neliela summa 300-500 eiro. Šajā gadījumā nepieciešams vien aizpildīt pieteikumu un norādīt bankas konta numuru.

Interesanti ir tas, ka ātro kredītu kompāniju  savstarpējā konkurence tirgū rada priekšrocības potenciālajiem kredīta ņēmējiem. Daudzas ātro kredītu kompānijas piedāvā atlaides, akcijas un lojalitātes programmas pastāvīgajiem klientiem,  kā arī, ja klients noformē sms-kredītu pirmo reizi, tad lielākoties ātro kredītu kompānijas izsniedz to bez procentiem. No otras puses, ātro kredītu procentu likme ir robežās no  40 - 180% gadā. Ir skaidrs, ka ar šādiem procentiem kredītus ņemt uz ilgāku laika posmu nav ieteicams un šāds risinājums būs piemērots tieši īstermiņa finansiālo problēmu risināšanai

Nobeigumā vēl viens ērts risinājums, savā ziņā tāda kā mūsdienīga ātro kredītu modifikācija – kredītlīnija. Tās princips ir vienkāršs – jūs noformējiet pie ātro kredītu aizdevēja nevis kredītu, bet kredītlīniju, piemēram uz  1000 eiro. Tomēr nav nepieciešams izmantot visu summu uzreiz, bet, piemēram, tikai 200 eiro. Atlikušie 800 eiro būs jums pieejami jebkurā brīdī, kad būs nepieciešama nauda. Tie vienkārši pieejami jūsu kontā un kalpo kā glābšanas riņķis dažādās neparedzētās situācijās un procenti būs jāmaksā tikai par iztērēto summu.

Apmaksāta publikācija.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri