5. Latvijas čempionātā krosmintonā divas zelta medaļas

- 6.Decembris, 2018

1. decembrī Aizkrauklē notika jau 5. Latvijas čempionāts krosmintonā, uz kuru no STK Zaļā Pēda un Trikātas pamatskolas devās astoņi krosmintonisti (spēlēja piecās dažādās kategorijās).

Diena sākās ar dubultspēļu turnīru, kurā piedalījās pieci STK Zaļā Pēda spēlētāji – Laura Luīze Kiļupe/Mareta Jurgensone, Santa Paegle/Kristiāna Anšmite un Matīss Cināts spēlēja kopā ar KK Krosmintons.lv pārstāvi Marku Gipteru. No mūsu spēlētājiem visaugstāk tika Paegle/Anšmite, kuras ceturtdaļfinālā piekāpās nākamajiem Latvijas čempioniem šajā kategorijā Andrejam Krūmiņam/Edgaram Petrovam (BK SMASH/KK Krosmintons.lv). Pārējie spēlētāji turnīru noslēdza astotdaļfinālā (9. vieta).

U12 kategorijā STK Zaļā Pēda tika pārstāvēts ar diviem spēlētājiem – Voldemāru Fūrmani un Ronaldu Jansonu. Katrs no viņiem apakšgrupu turnīrā piedzīvoja pa diviem zaudējumiem, kas liedza pacīnīties par medaļām. Spēlē par 5. vietu Fūrmanis divos setos bija pārāks par Jansonu (17:15; 16:9).

U14 kategorijā uzvarētājs tika noskaidrots apakšgrupu turnīrā, kurā spēlētāji spēles izspēlēja katrs ar katru. Zaudējot tikai vienu setu, pārliecinoši visās spēlēs uzvarēja un Latvijas čempiona titulu attiecīgajā kategorijā ieguva Rovilds Deduškevičs no Trikātas pamatskolas. Uzvarot divās spēlēs, 3. vietu ieguva Laura Luīze Kiļupe, zaudējot tikai Deduškevičam un 2. vietas ieguvējai Agatei Kristiānai Spārei (KK Krosmintons.lv). Savukārt Maretai Jurgensonei nedaudz pietrūka, lai kāptu uz goda pjedestāla, un gala rezultātā 4. vieta.

Sieviešu kategorijā jau pirms čempionāta lielākā intriga bija, vai Santa Paegle spēs aizstāvēt savu čempiones titulu un pievienot jau piekto panākumu. Turnīra sākumā tika izspēlēts apakšgrupas turnīrs, no kura izkļuva abas STK Zaļā Pēda spēlētājas – Santa Paegle un Kristiāna Anšmite, kuras satikās pusfinālā. Taktiski izspēlējot spēli, Paegle iekļuva finālā un Anšmite mazajā finālā jeb spēlē par 3. vietu. Mazajā finālā Anšmitei pietrūka spēka, un piedzīvots zaudējums divos setos (17:19; 9:16) pret Vitu Zvaigzni (SK Sporta Punkts). Savukārt finālā tikās abas Latvijas vadošās krosmintona spēlētājas – Paegle ar Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv). Gaidītā finālspēle izvērtās gana pārliecinoša Santai Paeglei, kura svinēja uzvaru divos setos (16:7; 16:9) un varēja pievienot jau piekto čempiones titulu.

Savukārt OPEN kategorijā STK Zaļā Pēda tika pārstāvēts ar vienu spēlētāju – Matīsu Cinātu. Apakšgrupu turnīrā piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, Cināts spēja iekļūt finālturnīrā, kur pretim stājās Mārtiņš Žogots (KK Krosmintons.lv). Šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums divos setos (14:16; 13:16), kas liedza iekļūt pusfinālā, un gala rezultātā 5. vieta. Latvijas čempiona titulu ieguva pieminētais Žogots, aiz sevis atstājot Kasparu Sirmo (KK Krosmintons.lv), uz zemākā pakāpiena Edgars Petrovs (KK Krosmintons.lv) un Andrejs Krūmiņš (BK SMASH).

AR PIEKTO ČEMPIONTITULU. STK Zaļā Pēda krosmintoniste Santa Paegle (centrā) uzvarēja jau piektajā Latvijas čempionātā pēc kārtas.