20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

4 finansiālās prasmes, kas būs noderīgas ikvienam

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai arī cik prasmīgi jūs apietos ar saviem finansiālajiem līdzekļiem, šajā jomā, tāpat kā dzīvē, vienmēr ir iespējams apgūt ko jaunu. Tāpēc šeit būs 4 finansiālās prasmes, kas var palīdzēt jums vēl gudrāk pārvaldīt savu naudu un kļūt par finanšu ekspertu.

4 finansiālās prasmes, kas būs noderīgas ikvienam

Budžeta veidošana un izmantošana
Viena no svarīgākajā finansiālajām prasmēm, kuru ikvienam būtu nepieciešams apgūt, lai veiksmīgi veidotu iekrājumus un tērētu naudu tā, lai mēneša beigās jūs neattaptos ar domu, ka jums ir nepieciešams ātrais kredīts, ir budžeta veidošana un arī šī radītā budžeta izmantošana. Iemesls tam ir sekojošs - pašiem veidojot budžetu un pēc tam arī tērējot vai iekrājot naudu šī budžeta robežās, jūs neļauj naudai kontrolēt savu dzīvi. Cilvēki bieži vien piedodas kārdinājumiem un iztērē milzīgas naudas summas tikai tāpēc, ka tiem šķiet, ka algas diena ir “zaļā gaisma” lieliem tēriņiem. Ja arī jūs esat bijuši šādā situācijā, tad var teikt, ka jūs esat ļāvuši naudai kontrolēt sevi. Taču patiesībā jums vajadzētu kontrolēt naudu, ko jums ļauj darīt budžeta plāns, jo tas rada skaidru priekšstatu par to, cik naudas jūs varat tērēt un cik naudas jums ir jāatliek tādām lietām kā rēķinu apmaksa, iekrājumi utt.

Atšķirt vēlmes no vajadzībām
Finansiālā kļūda, kuru ikviens no mums ir pieļāvis vismaz reizi dzīvē, ir preces iegādāšanās, kas mums patiesībā nemaz nebija nepieciešama. To sauc par padošanos savām vēlmēm, neapsverot, vai mums vispār ir nepieciešamība pēc šīs preces. Bet ja tjūs vēlaties ar saviem naudas līdzekļiem apieties veiksmīgāk un arī mazliet iekrāt, nevis dzīvot no algas līdz algai, tad prasme atšķirt vēlmes no vajadzībām ir ļoti svarīga. Tāpēc nākamreiz, kad esat veikalā un vēlaties iegādāties kādu preci, it īpaši, ja tā ir dārga, apdomājiet, vai šī prece jums ir patiešām nepieciešama vai tomēr tā ir tikai jūsu tā brīža vēlme, un, aizejot mājās, jūs par šo lietu būsit jau sen aizmirsuši. Izmantojot šādu taktiku jūs ātri vien pamanīsit, cik daudz no tā, ko mēs iegādājamies, ir tikai mūsu vēlmes, nevis dzīves nepieciešamība, un tāpēc mums īstenībā nemaz nav vajadzīgas un nav tā vērtas, lai mēs par tām iztērētu daļu no savas algas.

Izanalizēt ikmēneša rēķinus
Lielākā daļa cilvēku ik mēnesi apmaksā savus regulāros rēķinus, pat īsti tos neapskatot un neizvērtējot, vai šie pakalpojumi patiešām ir nepieciešami. Protams, jūs nevarat iztikt bez īres vai komunālo maksājumu apmaksas, jo tādā veidā jūs varat palikt bez dzīvesvietas, ūdens un elektrības, taču, iespējams, jums nemaz nav vajadzīga kabeļtelevīzija, jo jūs skatāties to vienreiz nedēļā, vai telefona līnija, kuru jūs praktiski neizmantojat, jo jums ir mobilais telefons. Tāpēc pirms rēķinu apmaksas izvērtējiet to, vai visi jūsu abonētie pakalpojumi ir jums nepieciešami un izdevīgi, un vai jums nav iespēja samazināt šos rēķinus, piemēram, pārejot pie lētāka mobilo sakaru operatora vai atsakoties ko kabeļtelevīzijas. Šādi jūs varēsit ietaupīt naudu, un, pat ja tie ir tikai pāris eiro mēnesī, gada griezumā šie pāris eiro var sastādīt visai būtisku summu.

Fonds nebaltām dienām
Un visbeidzot ikvienam vajadzētu prast arī ik mēnesi novirzīt nelielu naudas summu ne tikai savam iekrājumu fondam, bet arī savam tā saucamajam fondam nebaltām dienām. Šis ārkārtas situāciju fonds sniegs jums finansiālo stabilitāti, jo jūs zināsit, ka, ja rodas ārkārtas nepieciešamība pēc noteiktas naudas summas, vienalga, vai tas ir pēkšņa auto remonta vai medicīnas pakalpojumu izdevumu dēļ, jums būs pieejami līdzekļi, lai segtu šos ārkārtas izdevumus, un jums nebūs nepieciešams kredīts, kas vēlāk var radīt virkni citu finansiālu problēmu. Papildus tam “nebalto dienu fonds” dod arī zināmu drošības sajūtu, jo tas rada apziņu, ka, pat ja jūs zaudēsit darbu, jums būs iekrāta nauda, kas ļaus jums izdzīvot līdz brīdim, kad atradīsit savu nākamo darba vietu. Cik lielam vajadzētu būt šim ārkārtas fondam? Viedokļi šajā jautājumā atšķiras, taču ir ieteicams iekrāt summu vismaz vienas mēnešalgas apmērā, bet, vēl labāk, divu vai trīs mēnešalgu apmērā, lai jūs varētu dzīvot bez finansiālām problēmām un stresa.

Apmaksāta publikācija.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri