24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

32. Starptautiskajās Hanzas dienās aicina tūristus uz Valmieru

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 28. jūnija līdz 1.jūlijam Vācijas pilsētā Lineburgā (Lüneburg) norisinājās 32. Starptautiskās Hanzas dienas.

32. Starptautiskajās Hanzas dienās aicina tūristus uz Valmieru

Vairāk kā 1000 gadus vecā pilsēta ir viena no skaistākajām pilsētām Vācijas ziemeļos, gleznaini izvietojusies starp upēm Elbu un Heidi. Otro pasaules karu Lineburga pārdzīvoja nesagrauta, tādēļ pilsēta ir spējusi saglabāt savu brīnumskaisto viduslaiku tēlu. Vienlaikus Lineburga ir arī universitātes pilsēta, un tūkstošiem studentu pilsētā rada īpašu gaisotni un dzīvesprieku. Apmeklētāji arī šodien it visur var sajust pilsētas "sālīto" vēsturi. Sāls vārītavā sāli sijāja vairāk nekā 1000 gadus. Pateicoties tirdzniecībai ar vērtīgo "balto zeltu", pilsēta ieguva diženu slavu - līdzās Bergenai, Visbijai un Lībekai tā drīz vien kļuva par vienu no nozīmīgākajām un bagātākajām Hanzas pilsētām.

Šajā gadā Lineburgai bija gods organizēt Starptautiskās Hanzas dienas, kurās tika pārstāvētas 109 Hanzas pilsētas no 14 valstīm.

Uz Lineburgu devās Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts Ričards Gailums, tūrisma informācijas konsultante Anita Deigele, sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Zušmane, ārējo sakaru koordinētāja Sanda Deisone un trīs mūziķes no Valmieras Mūzikas skolas, kuras piedalījās Valmieras un Lippštates (Vācija) apvienotajā mūzikas projektā ‘’Valmiera-Lippstadt Hanse Ensemble’’.

Hanzas dienu centrālais notikums vienmēr bijis lielais Hanzas tirgus, kurā katra pilsēta prezentē sevi ar informāciju par pilsētām, nacionālajiem gardumiem un daiļamata meistaru darinājumiem. Valmiera sevi Hanzas dienu tirgū prezentēja ar materiāliem par pilsētu, suvenīriem, Lietišķās mākslas studijas ‘’Valmiera’’ darbiem, SIA ‘’Valmieras piens’’ ķimeņu sieru, SIA ‘’Liepkalni’’ sevišķo rupjmaizi un Valmiermuižas alu. Sakām lielu paldies sadarbības partneriem par atbalstu!

Stenda veiksmīgais noformējums, kā arī darbinieku aktivitāte nodrošināja nerimstošu interesi par Valmieru visu trīs dienu garumā. Stenda apmeklētāji tika konsultēti par apskates objektiem un atpūtas iespējām arī Gaujas Nacionālā parka teritorijā un Vidzemē kopumā, tā kā Valmieras pilsētas pašvaldība stratēģiski atbalsta klastera iniciatīvu un sadarbību starp vairākām teritorijām un to tūrisma uzņēmumiem.

Paralēli Hanzas tirgum dalībniekiem un viesiem par godu noritēja plaša kultūras programma, kurā piedalījās Hanzas pilsētu mūziķi, dejotāji, dziedātāji. Svētku dienās 8 skatuves piedāvāja 440 stundas ar dzīvo mūziku. Daļa no tā bija arī Valmieras un Lipštates apvienotais salonmūzikas ansamblis, kurā spēlē abu pilsētu mūzikas skolu pedagogi.

Tā kā Viduslaiku Hanzas savienība savulaik tika izveidota galvenokārt tirdzniecisku un ekonomisku mērķu vadīta, tad arī Atjaunotā Hanzas savienība arvien lielāku uzmanību pievērš ekonomikas jautājumiem un kontaktiem Hanzas pilsētu starpā. Arī šajā gadā norisinājās Ekonomikas forums, kam  dots nosaukums  ‘’No sāls līdz zināšanām’’ (From Salt to Knowledge) ar galveno akcentu  uz industriju un augstskolu sadarbību. 26 Hanzas pilsētas ir apvienojušās  projektā ‘’Biznesa reģions –Hanza’’, kas ir pilotprojekts Hanzas ekonomikas tīklojuma veicināšanai. Valmiera ir vienīgā pilsēta no Latvijas, kura piedalās šajā projektā.

Hanzas dienu laikā noritēja Hanzas pilsētu delegātu sanāksme, kurā tika apspriesti Atjaunotās Hanzas savienībai aktuāli jautājumi, uzņemti jauni biedri. Ar šo gadu Hanzas savienībā klāt nāk 4 jaunas pilsētas: Kwidzin(Polija), Schwerte(Vācija), Ulvila(Somija), Kingston upon Hull (Lielbritānija). Interesanti, ka gribētāji organizēt Starptautiskās Hanzas dienas ir daudz: līdz pat 2033. gadam grafiks ir pilns, uz nākamo brīvo – 2034.gadu pieteicās Kaļiņingrada (Krievija).

Nākamās 33.Starptautiskās Hanzas dienas notiks Vācijas pilsētā Herfordē 2013. gada 13.-16. jūnijā.

Atjaunotajā Hanzas pilsētu savienībā kopumā nu ir 182 pilsētas no 16 valstīm. Latvijā 8 pilsētas ir Hanzas savienības biedres: Rīga, Cēsis, Straupe, Kuldīga, Koknese, Limbaži, Ventspils un Valmiera.

Vairāk par Hanzas dienām Lineburgā: www.hansetag2012.de www.lueneburg.de www.hanse.org

Projekts „Dalība 32.Starptautiskajās Hanzas dienās” atbalstīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu darbības programmā Darbības programma "Uzņēmējdarbība un inovācijas" apakšaktivitātē "Ārējo tirgu apgūšana - ārējais mārketings".

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri