19. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Zane, Zuzanna

22. Baltijas jūras filmu forums Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 5. līdz 9. septembrim jau 22. reizi norisināsies Nacionālā Kino centra rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas skatītājiem piedāvās filmu programmu Atmiņas par nākotni. Foruma filmu seansi vienlaikus notiks gan Rīgā, gan piecās Latvijas reģionu pilsētās, tajā skaitā arī Valmierā.

22. Baltijas jūras filmu forums Valmierā

Foruma programmā Valmierā iekļautas šādas filmas: Projekts Vecmāmiņas!, Kolima: Pa kaulu ceļu un Kādas sēklas stāsts.

5. septembrī tiks demonstrēta 2017. gada filma Projekts Vecmāmiņas! (Ungārija/Lielbritānija), režisors Bālints Rēvēss. Filmā stāstīts par to, kā trīs jauni puiši apņemas tuvāk iepazīt savas vecmāmiņas – vienam tā ir holokaustā izdzīvojusi ungāru komuniste, otram bijusī angļu spiedze, trešajam – dejotāja, kas uzaugusi nacistiskās Vācijas laikā. Kopā ar mazdēliem vecmāmiņas dodas netipiskā pagātnes ceļojumā un atkal iejūtas savās jaunības dienās. Filmas pamatā ir atklāts un dzirkstošs paaudžu dialogs, kas jauneklīgā, rotaļīgā valodā uzsver vecvecāku un mazbērnu attiecību vērtību.

6. septembrī  būs skatāma 2017. gada filma Kolima: Pa kaulu ceļu (Vācija/Krievija) režisors Staņislavs Muha. Gulašu? pārvaicā jauna sieviete, pabāzusi galvu no hotdogu kioska ledainā Kolimas ceļmalā. Režisora Staņislava Muhas jautājums tomēr bija par gulagu, un viņu pārsteidz fakts, ka vietā, kur gadiem ilgi pletušās padomju ieslodzījuma un darba nometnes, šis vārds kādam varētu būt nezināms. Filmas veidotāji dodas īpatnējā ceļojumā pa Krievijas Tālajiem Austrumiem no ostas pilsētas Magadanas, sauktas par elles vārtiem, līdz pat Jakutskai, pasaulē aukstākajai pilsētai. Ar ironisku skatu uz absurdām situācijām filmā notverts šī reģiona mūsdienu portrets – allaž gan šķietami mūžam sasalušās pagātnes ēnā.

7. septembrī interesenti aicināti skatīties 2016.gada filmu Kādas sēklas stāsts! (ASV), režisors Tagarts Sīgels, Džons Becs. Brīnumainas un dzīvības pilnas – sēklas ir pielūgtas un lolotas jau kopš cilvēces pirmsākumiem. Tomēr daudzas no sēklu šķirnēm pagājušā gadsimta laikā ir izzudušas, piemēram, ASV vairs nav atrodami 94% kādreiz audzēto dārzeņu sēklu. Filma seko entuziastiem, kas cenšas saglabāt mūsu 12 000 gadu seno mantojumu. Laikā, kad lielās biotehnoloģiju kompānijas peļņas nolūkos izplata hibrīdus un ģenētiski modificētas sēklas, zemnieki, zinātnieki un veco šķirņu sēklu glabātāji iesaistās Dāvida un Goliāta cienīgā cīņā par pārtikas nākotni. Gruzdošs un iedvesmojošs stāsts, kas mudina novērtēt sēklu fantastisko daudzveidību.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā, visu sensu sākums – sešos vakarā.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir ilggadējs starptautisks kino pasākums kino profesionāļiem un skatītājiem. Foruma filmu programmā Atmiņas par nākotni apkopotas skatītāju un kritiķu atzinību guvušas dokumentālās filmas, kas raksturo pašreizējo laikmetu un tā izaicinājumus, rosina patiesu un dzirkstošu paaudžu dialogu, kā arī mudina domāt par mantojumu, ko glabājam un nododam nākotnes paaudzēm.

KOLIMA. Pa kaulu ceļu. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri