20. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra

10 ekonomiskas braukšanas pamatprincipi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

1. Raugiet, lai jūsu automašīnas riepu spiediens pastāvīgi būtu nepieciešamajā līmenī. Nereti mēs piemirstam par to, bet pilnīgi piepildītas automobiļa riepas var palīdzēt mums ievērojami uzlabot degvielas patēriņa efektivitāti.

2. Izvairieties no sastrēgumu stundām. Tas, protams, ne vienmēr ir iespējams, tomēr iestrēgšana sastrēgumā, kā zināms, var ievērojami palielināt degvielas patēriņu, it īpaši, ja sastrēguma laikā netiek izslēgts automašīnas dzinējs. Ja jūs dzīvojat apvidū, kurā bieži rodas sastrēgumi, plānojiet izbraukšanu apmēram 30 minūtes agrāk vai vēlāk par ierastajām sastrēgumu stundām, tādējādi izvairoties no sastrēgumiem.

10 ekonomiskas braukšanas pamatprincipi

3. Logus turiet aizvērtus. Aukstākos laika apstākļos tam nevajadzētu sagādāt problēmas, bet siltākā laikā logu atvēršana, lai atvēsinātos, ir ierasta lieta. Kā izpētīts, atvērti automašīnas logi ietekmē auto aerodinamiku, tādējādi ietekmējot arī degvielas patēriņu.

4. Kad vien iespējams, nogriezieties pa kreisi. Lai vai cik dīvaini tas nešķistu, ir pierādīts, ka kreiso manevru veikšana uzlabo degvielas patēriņa efektivitāti, proti, samazina degvielas patēriņu.

5. Samaziniet automašīnas svaru. Vai jūsu automašīna ir burtiski piekrauta ar lietām, kas patiesībā varētu palikt mājās? Šīs lietas ne vien samazina brīvo vietu un rada nekārtību, bet arī ietekmē jūsu degvielas patēriņu – jo lielāka ir automašīnas masa, jo lielāks ir degvielas patēriņš, tādēļ automašīnā atstājiet vien tās lietas, kas jums tajā brīdī ir nepieciešamas.

6. Apvienojiet izbraukumus. Vai jums šodien jādodas uz darbu, uz veikaliem un uz sporta zāli? Kad vien iespējams, apvienojiet vairākus īsos izbraukumus vienā garākā izbraukumā, jo vairāki īsi izbraucieni patērē vairāk degvielas nekā viens garš izbrauciens. Piemēram, uzreiz pēc darba iebrauciet veikalā, nevis dodieties uz māju un tikai tad uz veikalu.

7. Sāciet ar garākiem pārbraucieniem. Garāki pārbraucieni ļauj jūsu automašīnas dzinējam pilnīgi sasilt, kas savukārt samazina degvielas patēriņu, tuvojoties jūsu galamērķim. Pretēji ir īsāku pārbraucienu gadījumā – dzinējs vēl nav paspējis kārtīgi uzsilt, kad jūs jau pārtraucat braukšanu, tādēļ, atsākot braukšanu, dzinējs turpina intensīvi patērēt degvielu, lai uzsildītu motoru.

8. Kustieties, kad vien tas ir iespējams. Pastāvīga bremzēšana un braukšanas uzsākšana nežēlīgi patērē degvielu, tādēļ, kad vien iespējams, nepārtrauciet kustību, protams, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

9. Ievērojiet limitus. Braukšanas ātruma ierobežojumi ir uzstādīti, lai ne vien pasargātu ceļu satiksmes dalībniekus no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumos, bet arī ietaupītu degvielu. Ja ievērosit braukšanas ātruma ierobežojumus, jūs ne vien pasargāsit sevi no ceļu satiksmes negadījumiem un sodiem, bet arī uzlabosit degvielas patēriņa efektivitāti. Runājot par ceļu satiksmes negadījumiem, atcerieties, ka OCTA Apdrošināšana pasargās jūs no negaidītiem izdevumiem, atgadoties ceļu satiksmes negadījumam.

10. Izmantojiet citas pārvietošanās alternatīvas. Ja vien jums ir pieejami kādi ekonomiskāki pārvietošanās līdzekļi, kā nonākt galamērķī, izmantojiet tos. Jūs varat nonākt savā galamērķī, piemēram, braucot ar velosipēdu, ejot ar kājām vai izmantojot sabiedrisko transportu, tādējādi samazinot savas automašīnas degvielas patēriņu un līdz ar to arī tai patērēto naudu. Ja jūs meklējat arī citas iespējas, kā ietaupīt naudu, apsveriet domu par KASKO apdrošināšanu, kas pasargās jūs no finansiāliem zaudējumiem, iestājoties kādam no KASKO gadījumiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri